Чому тільки в Україні, націоналісти це образа та гидке слово? Чому в інших державах, ті хто знає своїх пращюрів, пишається своєю історією, говорить на державній мові, поважає свій прапор та герб - то звичайні люди... не націоналісти, не патріоти... а просто громадяни своєї держави. а у нас... у нас то нацикі, патрікі і прочі.... стидобіще. Kharkovforum.com IceBerg_

В Україні державний-український. у побуті говори хоч китайською-ніхто нічого нікому не забороняє і не забороняв. Інші країни, де офіційні 2-3 мови нам не підходять. У них немає такого сусіда як Московія. Для цих країн не стояло питання виживання країни. Без української мови нас знову прийдуть рятувати, і поглинуть у майбутньому. Двічі була русифікація української та білоруської мов. Це США вагонами депортували українців? Це США розмивали українців у Східній та центральній частині? У Білорусі справи ще гірше з мовою-в місті його мало хто знає. Росія знищує мову і культуру своїх сусідів. Білоруська мова вже на межі зникнення. Загинається ідентичність країни. Робиться так щоб був популярний московитий. (а це окупація) В Україні державний-український. у побуті говори хоч китайською-ніхто нічого нікому не забороняє і не забороняв. Ось піди в Польщі скажи комусь-навіщо нам Польський, давай гаварить па вузькі. Отримаєш в голову і дискусія закінчиться, тому що вони свою незалежність вже відстояли. За правління януковича, приїхавши до Києва і говорив українською то з мене сміялися і говорили з якого села я приїхав. (у нас модно по вузькі) Зараз же такого немає. Багато пісень українських з'явилося. (потрібно захищати і популяризувати своє)  Мова це зброя

Поки існує мова-існує народ.

Переглядів: 4 | Додав: Софія-Гембара | Дата: 20.07.2024 | Коментарі (0)

У нашому дитинстві ми пасли корови, косили траву, робили сіно, січку різали, робили компоти, квасили капусту, сушили лісниці, ходили за грибами, малина, ожина,чорниці (афини). Варили кукурудзу. Робили повидло,закручували компоти, пили натуральне молоко від корови, сир, сметана, налисники, пироги, бринза. Грузили гній на поле та город, заготовляли, рубали та складали дрова. Орали городи, кликали фірманку, потім гостина після оранки, косили отаву, садили дерева, пасли чергу за корову, слухали радіо та читали журнал, ремонтували ровери, їздили на річку купатися, клепали коси, нюти у відра та баняки. А ще мій дід вмів плести кошики, робив мітли, опавки. Завжди заготовляли різні трави на чаї. Квасили капусту на зиму. Натуральний мед, вулики, домашній смалець, черешні, паперівка, суниця. Бавилися з собаками, тримали господарку здебільшого. Були відносини між людьми менш матеріальними. Було більше натуральності
Переглядів: 4 | Додав: Софія-Гембара | Дата: 18.07.2024 | Коментарі (0)

Управління туризму та курортів Львівської ОДА

Кемпінги Львівщини

Незабутні пригоди на природі.

Мрієте про справжню свободу та єднання з природою? Тоді кемпінг – це саме те, що вам потрібно! Відкиньте всі клопоти цивілізації та вирушайте назустріч незабутнім враженням. Львівщина з її мальовничими краєвидами та кемпінгами – ідеальне місце для такого відпочинку та ретриту.

Підготували для вас добірку найкращих локацій для кемпінгу в регіоні.

️ Креативна Резиденція МС6 • Сreative Residence MC6

Місце перезавантаження, синергій людини та природи, традиції та нових технологій, місце перетинів і народження нових ідей. Його співтворцями є подружжя архітекторів, які сміливо експериментують з різними типами житла.

Глемп МС6 відкритий для гостей вже третій сезон поспіль та має свою унікальну історію.

Під час однієї з толок власники задумали створити простір, який надасть відчуття гри, несподіваності, навіє спогади як будували дитячі халабуди, як там було затишно, безпечно, нариси тих камерних розмов в них. Замовили з Німеччини шатра Дзвін (натівські великі намети з натуральної провощеної бавовни), змайстрували деревʼяні тераси, меблі, трішки старовини з Косівщини назбирали і згодом відкрили задумане.

В Глемпі для користування є зона кухні, грилю, душі з теплою водою, санвузли як вдома. На терасі з накриття можна валятись в гамаках, працювати, просто бути і дивитись гори.

Команда МС6 організовує авторські творчі заходи, воркшопи, пленери, фестивалі та віднови для військових. Отож можна долучитись до цих подій або просто завітати на Глемп МС6 з друзями, близькими чи побути самому в тиші гір.

Розташування: смт. Славсько

Телефон: +38 097 6562285

Інстаграм: https://www.instagram.com/residence_mc6/

️ Мала Річка, кемпінг

Кемпінг розташований на мальовничій галявині з видом на гору Парашку. Це місце ідеально підходить для поціновувачів піших прогулянок, веломандрівок та інших активностей. Незважаючи на дикий формат, тут є всі необхідні зручності: душ та вбиральні, кухня, кафе, зона для барбекю.

Туристична локація постійно розвивається та пропонує своїм гостям нові можливості для комфортного відпочинку.

У цьому сезоні з’явились екзотичні Safari-тенти для проживання. Ці намети просторі та надійні, з широкою терасою, яка дарує неперевершений краєвид на гору Парашка. Можна зупинитись у дерев’яних бунгало, кожне з яких має власну терасу з видом на гори, зручне двоспальне ліжко та електрику.

Глемпінг намети тепер розташовані на затишній трав’яній терасі зі столом. Це ідеальний варіант для компаній, які хочуть насолодитися природою разом.

Додатковим бонусом для гостей стане включений сніданок «шведський стіл». Ви можете насолоджуватися різноманітними стравами, від яєшні та вівсянки до нарізок сиру та овочів, без зайвого очікування на замовлення. Фільтр-кава та чай також входять.

Розташування: с. Корчин

Телефон: +38 097 2284979

Інстаграм: https://www.instagram.com/malarichka/

Сайт: ... Читати далі »

Переглядів: 13 | Додав: skole-podobovo | Дата: 09.07.2024 | Коментарі (0)

ЯРОСЛАВ ГАРКАВКО

У грудні 2022 року загинув актор, комік і ведучий Ярослав Гаркавко. Від початку повномасштабного вторгнення він став на захист України. Ярослав брав участь у гумористичному проєкті "Ліга Сміху", виступав за команди "ОГО" та "Воробушек". Йому мало б виповнитися 27 років.

ЄВГЕН СВІТЛИЧНИЙ

"Спортсмен, актор, воїн. Загинув як Герой, захищаючи нашу Батьківщину", - саме такі слова присвятив режисер Олег Сенцов, який наразі у лавах ЗСУ, своєму колезі Євгену Світличному. У липні 2023 року стало відомо про його загибель на війні. Євген був чемпіоном України з фрі-файту, майстром спорту та переможцем багатьох професійних турнірів. А ще він зіграв Карася у фільмі "Носоріг".

Переглядів: 28 | Додав: skole-podobovo | Дата: 08.05.2024 | Коментарі (0)

Вони були успішними акторами і зараз могли б продовжувати займатися своєю професією. Однак на початку 2022 року вирішили стати на захист рідної землі.

У День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні ТаблоID розказує про сучасних українських героїв. Олексій Хільський, Василь Кухарський, Андрій Павленко та інші зірки, які загинули під час повномасштабної війни Росії проти України.

ПАВЛО ЛІ

Назавжди 33 роки українському актору і телеведучому Павлу Лі. У перші дні повномасштабного вторгнення він допомагав евакуювати мешканців Ірпеня, координував розвезення продуктів та медикаментів. 6 березня 2022 року росіяни обстріляли автівку волонтерів, де перебував і Павло. На жаль, актор не вижив.

Паша Лі знімався у фільмах "Штольня", "Тіні незабутих предків", "Правило бою", "Смак свободи". Працював над дубляжем.

Переглядів: 32 | Додав: skole-podobovo | Дата: 08.05.2024 | Коментарі (0)

Допис блокують. Це просто правдива історія одного роду. А таких історій сотні тисяч в Україні. Не усі пам'ятають, не всі вижили. Не всі мають талант так написати. Продовження на сторінці автора.
«Це - паспорт моєї прабабці, Теклі Твердохліб. Безцінний скарб нашого родинного архіву.

Прабабця Текля була сильною жінкою з непростим характером. Освічена, зі знанням трьох мов. Мати 9-ти дітей, двох з яких поховала ще маленькими, а про долю одного зі своїх молодших синів - Тадея, так і не дізналася аж до смерті. Правда відкрилася значно пізніше, коли розсекретили архіви КДБ (я згодом розповім про нього).

Прадід Микола Твердохліб був заможним. Новозбудована хата, декілька десятків морґів поля, величезна господарка, ренамент, коні, худоба, садок на добрий гектар з сортових виплеканих дерев. Прадід першим в окрузі придбав тодішні новинки - косарку і молотилку. А ще - він дав освіту всім свої дітям, сини вчилися в гімназіях у Львові, а Тадей поїхав аж у Варшаву здобувати фахову військову освіту.

Рівно 75 років тому заможна галицька родина за одну ніч втратила все. В дію вступила горезвісна постанова "Запад". За декілька днів з Західної України (Тернопілля, Станіславщини та Львівщини) було депортовано майже 80 тисяч українців.
Разом з дітьми Василем, Марією та Софією (Зонею), Микола і Текля Твердохліби з клунками, в які нашвидкоруч встигли зібрати найнеобхідніше, в товарному вагоні вони попрямували на Далекий схід росії. Вже у вагоні до них приєднався син Степан, львівський гімназист, який підтримував зв'язки з УПА.

Географію перебування родини на чужині можна прослідкувати за позначками у прабабціному паспорті - спочатку Красноярскій край, потім - Кемеровська, а згодом - Іркутська область.
Цей паспорт бабця отримала в 1950 році, вже по смерті прадіда Миколи, який помер на третьому році заслання. Де його могила - нам так і не вдалося дізнатися.
"Иждив. раб."... Жахлива гра скорочення слів...
Як жилося вже немолодій жінці на чужині - страшно собі навіть уявити.

5 березня 1953 року помер Сталін. І моя бабця Ганна зважилася на просто неймовірний вчинок. Вона поїхала в Іркутськ і забрала 65-ти річну маму назад в Україну, не чекаючи на реабілітацію чи дозвільні документи.
Після повернення до Стоянова почався справжній терор з боку місцевої влади та КДБ. Щотижня в бабціну хату приходив офіцер з Радехівського районного відділку, зі словами: "Вєзі бабку абратна!"
Бабця Ганя ж відгаркувалася - "Я її не привозила. Вона сама сіла зі мною в поїзд і приїхала сюди. Вам треба - ви її і везіть!" та регулярно платила штраф за незаконне проживання інтернованої особи.
А потім почалася хрущовська відлига і від прабабці Теклі відстали.
Їй навіть видали новий паспорт. А цей, що на фото, "загубився" та був схований глибоко в куфрі.

Прабабця Текля прожила з донькою Ганною та внуками в Стоянові ще понад 10 років. Моя мама добре її пам'ятає. Найяскравіший спогад - вся в чорному, сива худесенька прабабця Текля сидить на кріслі біля хати і читає без окулярів якусь книжку.
Ви спитаєте - що сталося з іншими членами родини?
Василю, Марії та Софії (Зоні) через Монголію і Китай вдалося втекти в Австралію.
Степан осів в Сибіру, одружився, в нього народилися діти. Звязок з їх родинами ми розірвали ще в 2014 році. На початку повномаштабної війни мені написав мій триюрідний брат якийсь розмитий лист про "ми нє паддєрживаєм, но шо ми можем сдєлать бла-бла-бла"
В голові нащадків бандерівця Степана Твердохліба "8 лєт дамбілі бамбас".

Історія одної родини як приклад трагедії всього народу.
Вас все ще дивує питання - чому росіяни насильно депортують населення зі Сходу і Півдня України?
Вони завжди так роблять.
Вони завжди так робили...

Наша русофобія ніколи не буде достатньою.
Ніколи...»

___________________________
Цей допис було опубліковано 22 жовтня.
Він мав потужний резонанс в мережі, отримав майже 12 тис. репостів.
Ввечері 26 жовтня пискокнижка його видалила за "мову ненависті", а мій профіль було частково заблоковано.

Вчора прийшла відповідь на апеляцію - "ніт, пост не відновимо, це таки мова ненависті" (а шоб вам пір'я в горлі поросло)
Дивні діла твої, Марчику...

Писати про злочини московитів на окупованих територіїх - мова ненависті.
Ой всьо.

Я не знаю, скільки проіснує цей, продубльований допис. Я не знаю, скільки мені залишилось до повного бану.
Тож читайте. Поширюйте. Копіюйте текст, і з вказанням авторства поширюйте в мережі.

Тримаймо стрій, незламні!

Автор Людмила Звір

Скопійовано зі сторінки https://www.facebook.com/vivasan.natali

Переглядів: 40 | Додав: skole-podobovo | Дата: 08.04.2024 | Коментарі (0)

Памʼятаю історію з дитинства: якось у магазині в черзі за хлібом ми з тітонькою Ульвіє перекидалися загальними фразами кримськотатарською мовою. Тут за спиною я почув: "Снова они на своем лепечут. Когда уже научатся по-русски? Надо на нормальном и понятном языке говорить!".Тоді я аж зніяковів і навіть почувався трохи винним, що говорив рідною мовою. Лише згодом зрозумів, що такий побутовий шовінізм – це лише маленький прояв рашизму.За 241 рік Росія не раз намагалася, з використанням різних способів і методів, колонізувати півострів та розчинити в собі його корінних мешканців – кримських татар. Наведені далі цифри яскраво це ілюструють: якщо до першої анексії Криму, яку 1783 року вчинила Катерина ІІ, 95% населення півострова становили кримські татари, то нині цей показник упав до 13%. Чому? Щоб відповісти на це запитання, пропоную з’ясувати, що означає рашизм для кримськотатарського народу.Російська пропаганда, яка намагається навʼязати світу "исконность" звʼязків Криму та Росії, акцентує на історії півострова переважно з періоду правління Катерини ІІ. Проте ви майже не побачите згадки про Кримське ханство – державу кримських татар, яку 1441 року заснували кримські татари та 1783 року знищила зазначена імператриця.Ханський палац в Бахчисараї. Картина Карла Боссолі XIX століттяКримські татари – один із трьох корінних народів України, який історично сформувався в Криму та має самоназву – "qırımlı". В етногенезі кримськотатарського народу брали участь таври, скіфи, алани, греки, готи, італійці, турки, західні кипчаки тощо.Консолідація цього етнічного плавильного котла в єдиний кримськотатарський народ тривала століттями та завершилася створенням Кримського ханства. Головними об’єднавчими чинниками стали спільність території (Крим), кримськотатарська мова (яка є частиною тюркської групи мов) і релігія сунітського напряму.Нині ж за діалектами й антропологічними ознаками виділяють три основні субетноси кримських татар: ялибойлю (субетнос, що утворився на південному березі Криму), тати (утворився в горах та передгір’ї півострова) та ногаї (утворився в кримському степу). Кримськотатарська ідентичність, що сформувалася на перетині тюркської та європейської цивілізацій, складається з пазлів національної, соціокультурної, релігійної та політико-громадянської ідентичності.Кримське ханство та перша анексія півостроваКримське ханство, чиї кордони виходили далеко за межі півострова, було важливим культурним, торговельним і політичним центром регіону. Воїни цього державного утворення часто брали участь у військових походах як із сусідніми державами, так і проти них.У спільній історії українців і кримських татар були не лише сторінки, де два народи нападали один на одного, а й багато прикладів союзницьких воєн. Скажімо, Конотопська битва 1659 року, в якій Гетьманщина та Кримське ханство перемогли Московське царство.Значних спільних перемог кримських татар і Московії годі шукати: до 1700 року остання сплачувала Кримському ханству данину – як спадкоємцю Золотої Орди. До речі, 1571 року внаслідок військового походу кримського хана Девлета I Ґерая Москву взагалі було спалено.Кримський ханат на карті 1707 року, ліворуч також є Україна, а праворуч — МосковіяУ XVIII столітті Російська імперія військовими походами знекровлює та розоряє Кримське ханство, а анексія Катериною ІІ 1783 року утвердила його знищення, зміну політичного, економічного та соціокультурного життя півострова, а також початок масових репресій корінного населення: від знаті до селян. Це спричинило активну міграцію кримських татар до Османської імперії (переважно на територію сучасної Туреччини).Натомість півострів почали активно заселяти росіяни, яких раніше там просто не було. Цей факт руйнує російський міф про Крим як про "исконно русскую землю".У XVIII–XIX століттях російська мова стає офіційною в Криму – це один із виявів прагнення обрусити кримськотатарський народ. Упровадження російської мови на всіх рівнях – в освітній системі, адміністративних установах, судах – призвело до поступового витіснення мови кримськотатарської.Паралельно російська влада насаджувала російське православ’я як панівну релігію та дискримінувала мусульманське населення Криму: закрила мечеті, ускладнила виконання релігійних обрядів і дотримання звичаїв.Російська імперія започаткувала на півострові систему землеволодіння, яка суттєво вплинула на традиційне кримськотатарське землеробство та скотарство. Загарбницька влада надавала землю військовим чиновникам, колоністам тощо. Це призвело до обезземелення (а отже, зубожіння) кримських татар.Наймасовіша хвиля вимушеної міграції кримських татар з півострова розпочалась унаслідок програшу Російської імперії в Кримській війні (1853–1856 рр.). Було посилено дискримінаційну політику: кримських татар звинуватили в підтримці Османської імперії та в зраді Російської. Їх позбавляли майна, економічно обмежували, навіть депортували.У 1860-х роках тисячі кримських татар були змушені залишити свої будинки та майно й податися до Османської імперії. Багато хто загинув під час вимушених переселень, багато хто втратив зв’язок із Батьківщиною.Відтоді кримських татар є більше в еміграції, ніж на півострові (ця пропорція досі актуальна: за різними підрахунками, нині від 3 до 7 млн кримських татар живуть в одній лише Туреччині, натомість на півострові їх не більш як 300 тис.).Для порівняння, на момент анексії Криму за Катерини II там мешкало понад мільйон кримських татар, проте вже наприкінці XIX століття їх залишилося менш ніж 200 тис.Кримські татари XIX століття у літографіях Огюста Раффе (Густава Радде)Демократична республіка кримських татар і кримськотатарське "розстріляне відродження"Спроби кримських татар виявити політичну субʼєктність оприявнилися 1917 року, коли розпалася Російська імперія та почалася громадянська війна. Було скликано Курултай (загальнонаціональний зʼїзд) кримськотатарського народу та проголошено Кримську Народну Республіку.Перший Курултай кримськотатарського народу. Грудень (листопад) 1917 року. Фото з архіву Гульнари БекіровоїДжерело: Український інститут національної пам'ятіПерший Курултай кримськотатарського народу. Грудень (листопад) 1917 року. Фото з архіву Гульнари БекіровоїДжерело: Український інститут національної пам'ятіЦе державне утворення стало першою демократичною республікою в мусульманському світі, конституція якої надала рівні виборчі права чоловікам і жінкам. Але Республіка проіснувала лише кілька місяців: на початку 1918 року більшовики оголосили про розпуск Курултаю, влаштували погроми кримськотатарських селищ і переслідування місцевої інтелігенції. У лютому заарештували та розстріляли лідера кримських татар Номана Челебіджихана – муфтія й одного з очільників першого Курултаю.Відтоді репресивна машина Радянського Союзу лише набирала обертів. У 1930-х роках сталінський режим посилив переслідування опозиціонерів, інтелектуалів, культурних діячів. Наймасовішими вони стали в 1937–1938 роках і нині знані як Великий терор.Одного ... Читати далі »

Переглядів: 42 | Додав: skole-podobovo | Дата: 18.03.2024 | Коментарі (0)

Теле майстерня В.Синьовидне, Ремонт телевізорів В.Синьовидне, Ремонт мікрохвильових свч печей В.Синьовидне, Ремонт порохотягів В.Синьовидне, Ремонт дрібної побутової техніки В.Синьовидне, Ремонт побутової техніки В.Синьовидне, Відремонтувати побутову техніку В.Синьовидне, Майстерня з ремонту побутової техніки В.Синьовидне, Побутова техніка ремонт В.Синьовидне, Сервіс побутової техніки В.Синьовидне, Сервісне обслуговування побутової техніки В.Синьовидне, Заміна підсвітки в led телевізорах В.Синьовидне, Зламався телевізор  В.Синьовидне, Майстер по ремонту телевізора В.Синьовидне, Ремонт мікрохвильових печей  В.Синьовидне, Ремонт кабельних цифрових тюнерів В.Синьовидне, Ремонт пульта В.Синьовидне, Ремонт супутникових тюнерів В.Синьовидне, Ремонт тюнерів t2 В.Синьовидне, Сервіс телевізорів В.Синьовидне, Цифрові тюнери В.Синьовидне, Прошити тюнер В.Синьовидне, Антена т2 В.Синьовидне,Налаштування т2 антени В.Синьовидне

 

тел. 0505681966

 

Переглядів: 135 | Додав: skole-podobovo | Дата: 17.02.2023 | Коментарі (0)

Українська мова - основа безпеки України у протистоянні з Московією!
Поки існує мова-існує народ. І не треба повторювати пропагандистські штампи, що в українців немає своєї мови.Українська та білоруська мови постраждали в Речі Посполитій, потім в Російській імперії (заборона на видання), і як не дивно, в СРСР. Двічі була русифікація української та білоруської мов.
У Білорусі справи ще гірше з мовою-в місті її мало хто знає. Росія знищує мову і культуру своїх сусідів.
Білоруська мова вже на межі зникнення.
Загинається ідентичність країни. Робиться так щоб був популярний московити. (а це окупація)
В Україні державний-український. у побуті говори хоч китайською-ніхто нічого нікому не забороняє і не забороняв. Ось піди в Польщі скажи комусь-навіщо нам Польський, давай гаварить па вузькі. Отримаєш в голову і дискусія закінчиться, тому що вони свою незалежність вже відстояли

І не треба мені тулити стару шарманку про "повно країн де дві, три, чотири, сто чотири державні мови". Вам уже бомби на голови летять, а ви все ниєте - путін би все одно напав, мова не основне. Як ви вже, виблядки, дістали. Це через вас у нас війна і я особисто вигрібаю за те, що у виблядків не вистачило розуму вивчити державну мову. Я за все своє життя жодного разу нікому слова не сказала за ізик, але тепер нахєр с пляжа, намовчалися, вистачить. А хто з дебілів все ще вважає, що мова неважлива. то пиздуйте вчити історію, хоча б з часів 14 ст, то може дійде, що Україну знищували на протязі всього її існування, і тільки завдяки вашим предкам, яким не було "какая разніца! вдалося зберегти українців як таких. Усі хто стогнуть і передають привіти - це колабранти, і не треба прикриватися своїм місцем знаходження. Ненавиджу. Злили державу за 30 років. та нє, це ви заєбалі. Вожжа під хвіст, ах, мені сміють казати щоб я вчив державну мову. Тварі ви. Ще раз підкреслюю, це ви принесли війну у нашу країну. Навіть аргументувати не буду, мантра про "а вот в стране Н куча государственніх ізиков" каже сама за себе. Кончені недоумки, які на свою лінь і недоумкуватість натягують унікальний досвід країн, який жодним боком не відноситься до історії України. Для них це не було питанням виживання, але про це невдобно говорити, бо хочється не напрягаться. А тут опять 25 - вчи державну, я мозгів бракує. Prev

Переглядів: 175 | Додав: skole-podobovo | Дата: 04.11.2022 | Коментарі (0)

1 2 3 4 5 »