skole-podobovo | Дата: Середа, 01.08.2018, 15:11 | Повідомлення # 1 |
Генерал-лейтенант
Група: Адміністратор
Повідомлень: 524
Статус: Offline
| Скелі Довбуша або Бубниські скелі
Агротуризм в Карпатах / тел. 0972972472 , 0951212632
|
|
| |
skole-podobovo | Дата: Субота, 24.11.2018, 23:32 | Повідомлення # 2 |
Генерал-лейтенант
Група: Адміністратор
Повідомлень: 524
Статус: Offline
| Скельні масиви Львівщини Скелі Львівщини овіяні історією та легендами. Практично всі вони у часи середньовіччя використовувалися як фортеці чи сторожові пункти – видимість з них така, що сам бог велів. Більшість з них знаходиться в гірському масиві Бескиди, який тягнеться від Івано-Франківської області аж у Польщу.
Мабуть, найпопулярнішими з усіх є скелі Тустань, або Урицькі скелі, поблизу однойменного села. В давнину тут розміщувалася давньоруська фортеця, яка стерегла важливий торговий шлях на Закарпаття і далі в Угорщину. Зараз від фортеці залишилися тільки сліди, але скелі справляють неймовірне враження величі та краси! Це місце теж підходить для скелелазіння, але оскільки скелі є пам'яткою історії, то це обмежує можливість їх використання як скеледрому. Де знаходяться: на північній околиці села Урич Сколівського району. Як дістатися: до села ходять прямі автобуси зі Львова. Можна також доїхати до села Нижнє Синьовидне по трасі Київ – Чоп і звідти добиратися попутним транспортом до Урича.
Поблизу Львова теж є напрочуд спокійне і мальовниче місце, де можна приємно відпочити вихідними від міської суєти. А якщо ви альпініст, то можете добре потренуватися перед серйозними альпіністськими експедиціями. Ім'я цій місцині – Чортові скелі на околиці Львова. В давнину, до речі, масив використовувався як сторожовий пункт на підходах до міста. Він складається з кількох скель різної висоти, однак чудово підходить для початківців-скелелазів. Прокладено багато маршрутів, тому вибір за вами. Де знаходяться: в лісі між Львовом і Винниками. Як дістатися: автобусом Львів – Винники до зупинки «Винниківське озеро», звідки йти пішки приблизно ще 2 кілометри.
Поблизу села Бусовисько знаходиться масив скель, які теж називають Чортовим каменем, хоча поширена і назва Спаський Камінь. Вони невеликі, але зручні для початківців. Однак це місце поміж скелелазами не користується особливою популярністю. Скелі включені в туристичний маршрут «Стежками князя Лева», який багато часу проводив саме в цих краях. Де знаходяться: скелі знаходяться на захід від села Бусовисько та на південь від села Спас. Як дістатися: приміським потягом Львів – Сянки до платформи Спас або Бусовисько, звідки потрібно пройти до 4 кілометри маркованим маршрутом.
Скельні масиви Поділля Поділля особливо багате на природні скеледроми. Сама назва міста Кам'янець-Подільський ніби натякає на це. На ваш вибір тут і каньйон Дністра, Смотрича, скелі на берегах Південного Бугу – ці місця дійсно варті того, щоб їх відвідати.
Кам'янець-Подільський – це ціле місто, яке розкинулося на скелях. Не дивно, що тут часто проводять змагання поміж скелелазами – каньйон річки Смотрич для цього добре підходить. Можна годинами гуляти по ньому і милуватися неземною красою форм та гармонічністю, де місто переплелося із скелями. Скелелази освоїли район довкола мосту, який сполучає Нове та Старе місто. Вагомим для альпіністів у плані тренування та підготовки до гірських сходжень є льодолазіння – взимку деякі ділянки каньйону покриваються льодом, і вони стають чудовими майданчиками для випробовування своїх сил. Як дістатися: з Києва, Львова, Хмельницького та Чернівців регулярно відправляються автобуси до Кам'янця-Подільського. Між Києвом та Кам'янцем є пряме залізничне сполучення.
Не оминула кам'яна природа і жителів Вінниці – скелі Каспича знаходяться практично в центрі міста і стали одним з улюблених місць відпочинку молоді. А ще – це центр місцевого скелелазіння. Свою назву скелі отримали в честь Вадима Каспича, який проклав більшість маршрутів на них. Однак є один нюанс – місцями з незрозумілих причин скелі забетоновані, що ускладнює умови скелелазам. Де знаходяться: на березі Південного Бугу, у кінці вулиці Нагірної. Як дістатися: від залізничного вокзалу на маршрутці № 32 до магазину «Старе Місто», а далі вниз по вулиці Нагірній до берега Південного Бугу.
Якщо вас дістала міська суєта і хочеться спокою, то можете вирушити до скель Звониха, що поблизу Тиврова на Вінниччині. Вони, як і попередні, височіють над Південним Бугом, утворюючи тиху і спокійну мальовничу місцину. Скелелази вже встигли прокласти на них більше 10 маршрутів різного рівня складності. Де знаходяться: на березі Південного Бугу поблизу села Кліщів. Відстань до Вінниці – 40 кілометрів. Як дістатися: автобусом Вінниця – Кліщів або ж до Тиврова, де пересісти на приміський автобус до Кліщів. У селі вийти до берега річки. На другому березі знаходяться скелі. Перейти річку вбрід – і ви опинитеся одразу біля них.
Це далеко не всі скельні масиви. Їх значно більше. Деякі з них взагалі не освоєні і поки «дикі» для туристів і скелелазів. Тому при бажанні ви завжди знайдете якусь місцину відносно недалеко від вас, де зможете провести вихідні в гармонії з природою, а скелелази із задоволенням відточать свою техніку.
Джерело: https://ua.igotoworld.com/ua/article/666_17-neizvestn..
Агротуризм в Карпатах / тел. 0972972472 , 0951212632
|
|
| |